Z mléka plemene ČERVENÝCH KRAV 40 měsíců Vacche Rosse 0,5 kg

 
K bílému vínu K červenému vínu
 
  • 1 z 8

Parmezán je jemný a s vyváženou chutí i vůní. Je jen lehce cítit po zrání a tak má možnost více proniknout ovocné a ořechové aroma. Lehce štiplavý na jazyku. 

704 Kč
Kategorie Parmigiano Reggiano D.O.P
Zvolte variantu
Parmezán ČERVENÉ KRÁVY 40 měsíců 1 329 Kč/kg Vacche Rosse 0,530 kg - exp. 15.03. 2020 - Vacche Rosse 40 Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do: 1.4.2020
704 Kč
   
 

Využití:
Ideální dárek. Je to opravdu unikát. Dopřejte si ho však i vy. Bude vám chutnat samotný, ale i na těstovinách. Na tepelnou úpravu je ho asi škoda, ale i na pečených křidýlkých vám udělá radost.

Červené krávy: matky Parmigiano Reggiano, jejich mléko je nejvhodnější na dlouhé zrání. 

Původ plemene:
Červené krávy jsou matky Parmigiano Reggiano. 

cervena-krava-parmezan_optimized

Historie tohoto plemene začíná v Itálii ve čtvrtém století. Tehdy přivedlo barbarské obyvatelstvo na sever stádo červeného skotu, z jehož mléka začali benediktínští mniši před 8 stoletími vyrábět slavný Parmigiano Reggiano. V padesátých letech minulého století čítala stáda červených krav na 140 tisíc kusů, ale s postupem času byly nahrazovány produktivnějším plemenem. Později hrozilo dokonce jejich úplné vyhynutí. Naštěstí skupina farmářů obnovila chovná stáda a dnes se na loukách pase na 3000 kusů. Specifický druh kaseinu v jejich mléce vytváří ideální podmínky pro dokonalý proces dlouhého zrání. Tyto krávy jsou krmeny pouze čerstvou trávou, senem a obilovinami bez geneticky modifikovaných organismů.   

Díky usilí několika farmářů se od roku 1991 situace změnila a tak máme možnost ochutnat sýr od původního starobylého plemene i my. 

Kde se vyrábí:
Vacche Rosse je jediná mlékárna na světě, která produkuje Parmigiano Reggiano výhradně z mléka červených krav. Je to farma, která dbá na dobré životní podmínky krav, hlídá kvalitu mléka a pyšní se hojným exportem. 

 

 

 

Kategorie zrání 36 měsíců
Kuchyně: Na těstoviny, do omáček
Degustace Med, ořechy, balsamico
Víno Červené, Bílé
Něco navíc Vlastní mléko
Aroma Střední
Hmotnost/Obsah 0,5 kg
Jako dárek Ano
Oblast původu Reggio Emilia
Výrobce Vacche Rosse
Cena za kilogram 1329 Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.